فروش مکمل خوراک دام
خانه / مکمل دام وطیور / بازار فروش مکمل های خوراک دام، طیور و آبزیان

بازار فروش مکمل های خوراک دام، طیور و آبزیان

مکمل های خوراک دام و طیور تامین کننده نیاز حیوان به عناصر مغذی ضروری هستند. افزودن این مکمل ها به جیره منجر به افزایش اشتها، کاهش بیماری و تلفات، افزایش رشد و نمو، افزایش وزن گیری در دام های پرواری، افزایش شیر در گاو های شیرده و … می شود. نکته مهم در انتخاب این افزودنی های خوراک دام و طیور، آگاهی از کیفیت و تاثیرگذاری آنها می باشد.

بازار فروش مکمل های خوراک دام، طیور و آبزیان این امکان را برای فعالان این حوزه فراهم می کند که با مشاوره کارشناسان خبره بهترین نوع این افزودنی ها را انتخاب کنند.

Image result for animal feed supplement

شرکت های تولید کننده مکمل های خوراک دام و طیور:

شرکت های تولید کننده انواع مکمل های خوراک دام و طیور را برای دام های مختلف فرموله و به بازار عرضه کرده اند. محصولات عرضه شده در شرکت های مختلف از مواد اولیه متفاوتی ساخته شده و در نتیجه کیفیت های مختلفی دارند و با قیمت های متفاوت به فروش می رسند.

شرکت های تولید کننده افزودنی های خوراک دام و طیور و آبزیان محصولات خود را اکثراً براساس فرمولی که سازمان دامپزشکی اعلام کرده تولید می کنند. برخی شرکت ها نیز فرمول اختصاصی مخصوص به خود را دارند. این نوع فرمولاسیون ها بر اساس ازمایشات انجام شده در گاوداری ها و مرغداری های مختلف بدست آمده است.

شرکت های تولید کننده مکمل دام و طیور

فروش انواع مکمل های خوراک دام و طیور و آبزیان:

 • مکمل معدنی:

مکمل های معدنی تامین کننده عناصر ریزمغذی ضروری از قبیل کلسیم، فسفر، منیزیم، منگنز، روی، کبالت، سلنیوم، ید، مس و آهن و … می باشند.

عناصر کلسیم و فسفر نسبت به بقیه پرنیاز هستند و معمولا بصورت محصول جداگانه ای با نام دی کلسیم فسفات و مونوکلسیم فسفات در بازار به فروش می رسند. بقیه عناصر در مقدار کمتر نسبت به این دو مورد نیاز هستند.

 • مکمل ویتامینه:

مکمل های ویتامینه شامل ویتامین های A، D, E, K و ویتامین های گروه B و بیوتین می باشند. شرکت های تولید کننده مختلف این مکمل ها را بصورت جداگانه یا بصورت ترکیب با مکمل های معدنی عرضه می کنند.

مکمل های دام و طیورمکمل های دام و طیور

 • مکمل های پروبیوتیک:

پروبیوتیک های دام و طیور و آبزیان از افزودنی هایی هستند که باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش حیوان می شوند. این محصولات حاوی میکروارگانیسم های زنده مفید هستند که مواد مفیدی را در داخل بدن حیوان تولید می کنند که به هضم و جذب بهتر خوراک، تقویت سیستم دفاعی بدن، کاهش بیماری ها و تلفات و افزایش تولید در گله کمک می کنند.قیمت فروش مکمل پروبیوتیک دام

مکمل هایی پروبیوتیک بصورت اختصاصی برای انواع دام و طیور تولید شده اند و محصولات متعددی از آنها در بازار عرضه می شود. قیمت مکمل های پروبیوتیک نیز براساس کیفیت محصول و نوع حیوان مورد استفاده متفاوت است.
 • مکمل های پری بیوتیک:

پری بیوتیک ها مواد خوراکی غیر قابل هضم و یا دارای هضم پذیری کم هستند که در دستگاه گوارش دام و طیور تعدادی از باکتری های مفید روده را وادار به فعالیت می نماید که از طریق مبارزه با عوامل بیماری زا به طور موثری بر سلامت دام و طیور تاثیرگذار می باشد.

بیشترین تاثیر پری بیوتیک ها بصورت غیرمستقیم و از طریق متابولیت هایی است که فلور روده با استفاده از پری بیوتیک ها تولید می کند. برخی از این متابولیت ها شامل لاکتات، اسیدهای چرب زنجیرکوتاه، پلی آمین ها و باکتریوسین ها ( ترشحات دفاعی باکتری ها که برای رقابت با گونه های دیگر  ترشح شده و بقیه گونه ها را از بین می برد ) می باشد.
پری بیوتیک های دام و طیور با افزایش تعداد باکتری های مفید دستگاه گوارش موجب افزایش متابولیسم پروتئین و افزایش جذب آن می شود.

پری بیوتیک ها با اتصال به برخی از مواد معدنی و  تحریک جذب آنها به خصوص کلسیم و فسفر، روی متابولیت های خونی و بافت استخوانی تاثیر گذاشته و در طیور تخمگذار موجب افزایش وزن تخم مرغ، افزایش استحکام پوسته تخم مرغ  و افزایش درصد تولید می شوند.
پری بیوتیک ها با کاهش سرعت عبور مواد خوراکی در لوله گوارش و با مسدود کردن مکان های اتصال باکتری های بیماری زا در مخاط روده کوچک، میزان صدمه به دیواره روده را کاهش می دهند. این نوع مکمل ها با افزایش اندازه های پرز روده باعث افزایش متابولیت های باکتریایی، افزایش هضم و جذب مواد خوراکی و بهبود عملکرد حیوان می شوند.

استفاده از پری بیوتیک در جیره گاوهای شیری و گوشتی منجر به بهبود رشد، بهبود مقابله با بیماری ها  و همچنین در گوساله های شیرخوار باعث جلوگیری از اسهال  می گردد.

میزان مصرف پری بیوتیک در جیره طیور نیم تا ۱/۵ کیلوگرم در تن کنسانتره می باشد. و به مقدار ۱ تا ۲ کیلوگرم در تن در خوراک استارتر گوساله های شیری و گوشتی، اسفاده می شود.

 • مکمل های پروتئینی:

در جیره غذایی دام و طیور پروتئین و انرزی دو عامل مهم هستند که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند. اگر مقدار علوفه استفاده شده در جیره دام کم باشد یا کیفیت آن پایین باشد برای اینکه پروتئین آن جبران شود باید از مکمل پروتئینی مناسب استفاده نمود.قیمت مکمل دام و طیور

استفاده از مکمل های پروتئینی به مدت ۲ تا ۳ هفته در تغذیه دام و طیور نتایج خوبی را به همراه داشته است. دراین صورت می توان گفت مکمل توانسته مقدار پروتئین لازم را تامین کند.  در صورت تامین پروتئین کافی قابلیت هضم علوفه بالا رفته و مقدار انرژی کسب شده نیز افزایش می یابد.

فروش انواع مکمل های پروتئینی:

 • کنجاله گلوتن ذرت:

گلوتن ذرت، بصورت پودری طلایی یا نارنجی رنگ تولید می شود و منبع بسیار مناسبی برای پروتئین گیاهی با کیفیت محسوب می شود. این مکمل پروتئینی به دلیل داشتن مقدار بالایی از متیونین در بین سایر منابع پروتئینی گیاهی بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

قیمت فروش گلوتن ذرتگلوتن ذرت

گلوتن ذرت یکی از فرآورده های فرعی ذرت است. کنجاله گلوتن ذرت یکی از غنی ترین منابع پروتئینی گیاهی است (۶۰% پروتئین خام) که می تواند جایگزین بخشی از منابع پروتئینی خوراک دام و طیور و آبزیان شود.

کنجاله گلوتن ذرت می تواند منبع مناسبی از پروتئین غیرقابل تجزیه در شکمبه برای نشخوارکنندگان باشد که باعث افزایش مصرف خوراک، تولید شیر و پروتئین آن می شود.

کنجاله گلوتن ذرت حاوی مقادیر زیادی متیونین است و باعث افزایش اندازه تخم مرغ می شود. این محصول به خاطر داشتن رنگدانه گزانتوفیل باعث بهبود رنگ لاشه مرغ گوشتی و بهبود رنگ زرده تخم مرغ می شود.

 • مکمل پودر چربی خوراک دام:

پودر چربی یکی از افزودنی های مهم در خوراک دام و طیور است که استفاده از آن منجر به تامین سلامت دام و تولید محصول سالم تر می شود. پودر چربی یکی از منابع مهم تامین انرژی مورد نیاز جیره دام و طیور است.

قیمت پودر چربی

برای تامین انرژی مورد نیاز و همچنین اسیدهای چرب ضروری دام، طیور و آبزیان باید مکمل های چربی در جیره تغذیه ای اضافه شود. افزودن پودر چربی به خوراک علاوه بر تامین سلامت دام و طیور و ارتقای کیفیت محصول، در بهبود تولیدمثل حیوانات نیز موثر می باشد. بنابراین، استفاده از پودر چربی های غنی از اسیدهای چرب ضروری که شامل امگا ۳ و امگا ۶ هستند، ضروری است. مصرف مقادیر مناسب از مکمل های چربی در جیره دام، طیور و آبزیان روی سلامت حیوان تاثیر قابل توجهی دارد.

استفاده از پودر چربی در کارخانجات تولید خوراک با افزایش استحکام پلت به بهبود ماندگاری خوراک پس از تولید کمک می کند.

فروش انواع مکمل ها براساس نوع دام:

مکمل گاو شیری:

مکمل هایی که در تغذیه گاو شیری مورد استفاده قرار می گیرند شامل مکمل های معدنی، ویتامینه، مکمل پروبیوتیک و پری بیوتیک، پودر چربی، مکمل های پروتئینی و … هستند. این نوع مکمل ها در تامین مواد مغذی مورد نیاز گاو شیری در شرایط مختلف از جمله در وضعیت آبستنی، قبل از زایمان، اوایل زایمان، در اوج تولید شیر، در زمان فحلی و … نقش مهمی دارند.

قیمت مکمل گاو شیری

مکمل گوساله پرواری:

گوساله های پرواری برای رشد و پروار سریع نیاز به مکمل هایی دارند که علاوه بر تامین نیازهای ضروری به عنوان تحریک کننده رشد نیز عمل کنند. برای این نوع دام ها مکمل های معدنی و پروبیوتیک اهمیت بیشتری دارند.قیمت تولید کننده مکمل گوساله پرواری

فروش مکمل طیور گوشتی:

در پرورش طیور گوشتی جلوگیری از تلفات و استفاده حداکثری از خوراک مهمترین پارامترهای سودآوری هستند. مکمل هایی مانند مکمل های پروبیوتیک طیور، مکمل های معدنی و ویتامینه می توانند در رسیدن به این اهداف کمک کننده باشند. این مکمل ها با تقویت سیستم دفاعی در مراحل اولیه از تلفات جلوگیری کرده و در مرحله بعد با بهبود بازده خوراک می توانند در افزایش عملکرد تولید نقش داشته باشند.

قیمت مکمل ویتامینه معدنی طیور

مکمل طیور تخمگذار:

طیور تخمگذار بصورت مستمر در حال تولید هستند و به خاطر آن حساسیت های تغذیه ای زیادی دارند. در تغذیه این حیوانات باید مکمل های معدنی و ویتامینه، مکمل های تامین کننده انرژی و پروتئین به مقدار مناسب وجود داشته باشد.قیمت فروش مکمل ویتامینه معدنی مرغ تخمگذار

مکمل شترمرغ پرواری و مولد:

مکمل ویژه شترمرغ بر پایه تازه ترین یافته های علمی و با هدف افزایش بازده تولید و بهبود کیفیت گوشت شترمرغ تولید و به بازار عرضه می شود.

مکمل غذایی شترمرغ نیازهای کامل شترمرغ را تأمین  کرده و باعث افزایش بهره وری گله و همچنین افزایش کیفیت گوشت و بازده جوجه کشی در مزارع شترمرغ می شود. در ترکیب این مکمل تمام ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز حیوان وجود دارد. مکمل شترمرغ برای تمامی مراحل پرورش این حیوان (آغازین (۰ تا ۲ ماهگی)، رشد (۳ ماهگی تا قبل از تخمگذاری)، پرواری و مولد ) مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت خرید و فروش مکمل شترمرغ

مکمل بوقلمون:

مکمل بوقلمون در بسته بندی های مختلف تولید شده و در بازار عرضه می گردد. با توجه به ترکیب مواد اولیه مکمل، مقدار مشخصی از آن در یک تن کنسانتره خوراک مخلوط می گدد. این مکمل:

 • تامین کننده تمامی نیازهای ویتامین و عناصر معدنی نژاد های مختلف بوقلمون
 • حاوی مواد اولیه و مواد حامل با کیفیت بالاقیمت فروش مکمل بوقلمون

مکمل بلدرچین:

مکمل ویتامینه-معدنی بلدرچین، کبک و اردک بصورت  ۰٫۵ درصد تولید شده و حاوی تمامی ویتامین ها و مواد ضروری مورد نیاز این طیور می باشد. این نوع مکمل برای انواع نژادهای بلدرچین تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

مکمل آبزیان:

استفاده از مکمل های معدنی-ویتامینه در پرورش آبزیان تأمین کلیه احتیاجات ویتامین ­و مواد معدنی مورد نیاز آبزیان سردآبی و گرم آبی در کل دوره پرورش می باشد.قیمت تولید کننده مکمل آبزیان

افزودن مکمل های ویتامینه – معدنی به تغذیه آبزیان موارد زیر را به دنبال دارد:

 • افزایش سرعت رشد
 • جلوگیری از بیماریهای ناشی از کمبود ویتامینها و مواد معدنی
 •  کاهش تلفات
 • افزایش مقاومت در برابر بیماریها و استرس های محیط پرورش
 • جلوگیری از آثار سوء تغذیه ناشی از کمبود این مواد و یا جیره نامتعادل

مقدار مصرف مکمل های خوراک دام و طیور:

مقدار مصرف مکمل های دام و طیور بر اساس فرمولاسیون شرکت های مختلف متفاوت است. شرکت های تولید کننده، مکمل های معدنی ویتامینه را معمولا بصورت ۰/۵ درصد، یک درصد، دو درصد و در برخی از محصولات تا ۵ درصد در هر تن کنسانتره خوراک دام و طیور تولید می کنند.

بسته بندی مکمل های خوراک دام و طیور:

مکمل های خوراک دام و طیور در انواع مختلفی از وزن ها بسته بندی می شوند. این محصولات در وزن های نیم کیلوگرمی، یک کیلوگرمی تا ۵۰ کیلوگرم بسته بندی می شوند. مکمل های پروبیوتیک معمولا در بسته بندی نیم و یک کیلوگرمی بسته بندی می شوند ولی مکمل های پرمصرف مثل منابع کلسیم و فسفات در بسته بندی های بزرگتر به فروش می رسند. برای بسته بندی این محصولات از پاکت های کامپوزیت سه لایه استفاده می شود.

قیمت تولید کننده مکمل دام و طیور

قیمت مکمل های خوراک دام و طیور:

با توجه به تنوع زیاد در شرکت های تولید کننده مکمل های دام و طیور و همپنین تنوع در کیفیت محصولات، قیمت این افزودنی های خوراک دام و طیور بسیار متنوع می باشد.

میزان هزینه لازم برای پرورش دام و طیور تاثیر مستقیمی در سود آوری این شغل ها دارد. بنابراین دامداران و مرغداران باید در خرید افزودنی های خوراک دام و طیور به این نکته توجه داشته باشند که محصولی با کیفیت مورد نظر را با قیمت مناسب خریداری کنند. البته با وجود تنوع فوق العاده زیاد در محصولات موجود در بازار انتخاب یک مکمل با کیفیت و قیمت مناسب امری دشوار به نظر می رسد. کارشناسان ما می توانند مشتریان این محصولات را در امر انتخاب و خرید بهترین نوع مکمل دام و طیور راهنمایی کنند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09028374221
آدرس کانال: bestfeeds@
پست الکترونیکی: animalprobiotics@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید مکمل ویتامینه و معدنی دام

خرید مکمل ویتامینه و معدنی دام ارزان

خرید مکمل ویتامینه و معدنی دام  با قیمت ارزان از سوی سایت های تخصصی و …

تماس با ما درباره ما